Wątki
menu      vlatanie
menu      budowa motoroweru Karta motorowerową
menu      budowa stawu kolanowego oraz jego urazy
menu      budowa wiaduktu przy Makro Kraków
menu      Budowa atomu wodoru według Bohra
menu      Budowa kręgosłupa szyjnego we wszystkich płaszczyznach
menu      Budowa grila i wędzarni‎ jakie materiały
menu      budowanie garażu blaszanego-jakie pozwolenia
 • activex component
 • zapach w samochodzie koncentraty perfumy
 • costa del sol
 • reset polonez
 • oferujemy ukladanie kafelek
 • vlatanie

  Temat: czekające na 2 kreseczki :)
  Cytat:
  Ardhara napisała No to jak ja wyczuc ?? Co wtedy sie wymacuje ?? Jakie odczuciua sa wtedy ?? Asz,to zalezy od Twojej budowy anatomicznej...W przeszlosci jet link o szyjce macicy-fota dzien po dniu jak ona sie zminia..Tez wstawiala go Ronia..Ja wyczuwalam taki jakby lejek...Moja styrana zyciem juz jest..:)) A teraz juz nie moge jej siegnac ,bo jest wysoko...A reszte musisz wymacac sobie sama..:)))))):36_2_27:
  Źródło: parenting.pl/showthread.php?t=139  Temat: miękka, krótka szyjka?

    Rzeczywiście - krótka szyjka to jest przesłanka, żeby szczególnie na siebie uważać i się oszczędzać. Ale - jeżeli zastosujesz się do wskazówek lekarza - nic Ci nie grozi! Najważniejsze, że dobrze się czujesz - a maluszek rośnie. Słyszałm, że niektórym dziewczynom nawet otwierała się za wcześnie szyjka macicy - a i tak donosiły zdrową ciążę. W sytuacjach ekstermalnych lekarz założy Ci specjalny szew - ale wszystko jest bardzo dobrze - dbaj o siebie i niczym się nie martw!. Taką masz budowę anatomiczną po prostu - jak wiele kobiet. Pracą się nie martw - są teraz sprawy ważniejsze. Odpoczywaj i myśl o samych miłych rzeczach - np. o swoim dzidziusiu [img]/images/forum/icons/smile.gif[/img]
  Pozdrowionka

  AnnaR + Picasek (03.05.2003)[img]/images/forum/icons/smile.gif[/img]
  Źródło: forum.dziecko-info.com/showthread.php?t=88355


  Temat: Masaż w okresie macierzyństwa
  W odpowiedzi na zapotrzebowanie jednej z forumowiczek podam teraz krótko przeciwwskazania do masażu w okresie macierzyństwa. W okresie przed zajściem w ciążę szczególnymi przeciwwskazaniami są m.in.:
  -każda udowodniona choroba nie pozwalająca zajść w ciążę w sposób naturalny,
  -choroby endokrynologiczne,
  -zmieniona budowa anatomiczna wewnętrznych i zewnętrznych narządów moczowo – płciowych,
  - wszelkiego typu cukrzyce,
  -choroby nerek,
  -nadciśnienie tętnicze,
  -choroby tkanki łącznej ( toczeń układowy ).
  Szczególną uwagę należy zwrócić na przedwczesne dojrzewanie płciowe na tle niedoczynności gruczołu tarczowego i na tle nieznanym (idiopatycznym), oraz na brak dojrzewania płciowego.
  Inne przeciwwskazania dla przyszłych mam to m.in.
  -rak szyjki macicy,
  -nowotwory jajnika,
  -nowotwory układu chłonnego,
  -zapalenia w obrębie naczyń moczowo-płciowych,
  -krwawienia z dróg rodnych i długotrwałe krwawienia miesiączkowe.
  W okresie ciąży przeciwwskazania do masażu to m.in. pierwsze 2 miesiące ciąży oraz 9 miesiąc., ciąża mnoga, nieprawidłowo ukształtowane łożysko, przedwczesne odklejenie się łożyska, wszelakie choroby nerek łącznie z kamicą i wadami wrodzonymi, gestoza, wewnatrzwątrobowa cholestaza ciężarnych, wszelakie schorzenia płodu:
  wady kręgosłupa, cewy nerwowej, wodogłowie, małowodzie, wielowodzie, (nieprawidłowa ilość wód płodowych) wady serca płodu, choroby genetyczne płodu takie jak m.in. zespoły Downa, Klinenfeltera, Cri Du Chat, Pataua .
  To chyba tyle w telegraficznym skrócie przeciwwskazań jest oczywiście o wiele więcej ewentualnym zainteresowany mogę napisać coś niecoś więcej na priv.
  Źródło: lodz.forumslubne.pl/viewtopic.php?t=1323


  Temat: Wady i choroby narządów rodnych
  Na czym polega dwurożność macicy

  Macica dwurożna należy do grupy zdwojeń macicy. Istnieje postać całkowita – macica dwurożna z dwoma szyjkami; oraz postać częściowa – macica dwurożna z jedną szyjką. Niestety bardzo trudno (a czasami jest to niemożliwe) odróżnić macicę dwurożną od macicy przegrodzonej. W obu tych wadach mamy do czynienia z podwójną jamą macicy (częściową bądź całkowitą). Macica dwurożna powstaje jednak wcześniej w życiu płodowym. W postaci całkowitej dwie szyjki widoczne są w rutynowym badaniu ginekologicznym, w postaci z jedną szyjką rozpoznanie dwunożności macicy jest często przypadkowe

  Obrazy kliniczne dwurożnej macicy

  Jeśli obie jamy macicy mają ujście i nie dochodzi do zatrzymania krwi miesiączkowej, macica dwurożna z reguły nie daje żadnych objawów. Może być jednak przyczyną problemów z zajściem, lub donoszeniem ciąży, a także powikłań śródporodowych. Niedrożność którejś z jam prowadzi do zatrzymania krwi miesiączkowej, zapalenia macicy, w skrajnych przypadkach do powstania ropomacicza. W tych przypadkach konieczna jest interwencja lekarska

  Objawy
  Jama macicy dwurożnej przybiera kształt litery W. Anomalia ta nie daje żadnych dolegliwości. Jeżeli wada jest niewielka najczęściej nie stanowi ona problemu w zajściu w ciążę oraz jej donoszeniu i bardzo często nie zostaje rozpoznawana. W przypadku, gdy wada jest większa bardzo często pojawiają się problemy z zajściem w ciążę i jej donoszeniem. Częściej dochodzi do poronień nawykowych, porodów przedwczesnych i innych patologii. Wynika to z faktu, iż wadom macicy często towarzyszą różnego rodzaju defekty błony śluzowej macicy utrudniające implantację zarodka a ograniczona przestrzeń jamy macicy utrudnia rozwój płodu. Jednakże powikłania te częściej zdarzają się w przypadku przegrody macicy, a nie macicy dwurożnej. Ciężarna ze stwierdzoną macicą dwurożną musi być pod ścisłym nadzorem lekarskim ze względu na to, iż wadzie tej najczęściej towarzyszy niewydolność szyjki macicy, co zwiększa zagrożenie porodem przedwczesnym. Często konieczne jest założenie szwu szyjkowego w celu utrzymania ciąży.

  Rozpoznanie

  W przypadku podejrzenia nieprawidłowości budowy macicy lekarz zaleci odpowiednie badania. Macicę dwurożną lekarz rozpoznaje na podstawie odpowiednich badań specjalistycznych jak np.: histeroskopia (HSC), histerosalpingografia (HSG), kontrastowa histerosalpingografia ultrasonograficzna i inne. Tylko w nielicznych przypadkach udaje się lekarzowi wyczuć dwa oddzielne rogi macicy podczas rutynowego badania ginekologicznego, co i tak wymaga potwierdzenia w innych badaniach. Dalsze postępowanie uzależnione jest od rozpoznania. Inne podejmuje się macicy dwurożnej a inne w przypadku przegrody w macicy. W niektórych przypadkach np. poronieniach nawykowych, niemożność donoszenia kolejnej ciąży i innych zaleca się chirurgiczną korektę wady.

  Macica dwurożna a poronienia nawykowe

  Uważa się, iz macica dwurożna rzadko jest przyczyną poronień nawracających, a jeśli osoba z taką macicą roni, to raczej z całkiem innych powodów.
  Ocena ultrasonograficzna macicy należy do podstawowych badań u kobiet z nawracającymi poronieniami. Szczególnie obiecujące są badania macicy przy użyciu ultrasonografii trójwymiarowej. Częstość wad macicy jako przyczyny nawracających poronień określa się od 1,8 do 37,6%. Ta rozbieżność odzwierciedla różnice w kryteriach i stosowanej technice dla ustalenia rozpoznania. Wady macicy są częściej związane z późnym poronieniem i mogą być przyczyną niewydolności cieśniowo-szyjkowej.
  Inaczej niż w przypadku poronień nawykowych z niewiadomej przyczyny, w przypadku wad macicy każda następna ciąża zwiększa szansę powodzenia, nawet bez operacji.

  Macica dwurożna a macica z przegrodą

  Różnica pomiędzy macicą dwurożną a macicą z przegrodą wynika z odmiennego kształtowania się tego narządu w procesie rozwoju zarodkowego – obie te wady anatomiczne powstają już w tym okresie.
  Macica w procesie rozwoju embrionalnego powstaje z dwóch równoległych przewodów Mullera, a kiedy te przewody się nie zrosną powstaje patologiczna macica dwurożna (ma nisko osadzone, łukowate dno). Jeśli przewody te zrosną się, ale linia zrostu nie zaniknie – powstaje w ten sposób przegroda, która jest niczym innym jak miejscem gdzie ściany macicy są zrośnięte. Tworzą się wówczas dwie jamy macicy.

  Leczenie

  Nie można jednoznacznie stwierdzić, że operacja jest zawsze koniecznością w przypadku macicy dwurożnej czy z przegrodą, bo tak naprawdę nie ma 2 takich samych wad macicy, rzadko zdarzają się podobne jamy macicy w HSG.

  Macica może być dwurożna, czyli mieć charakterystyczny kształt z wydłużonymi rogami, ale jama macicy może być wystarczająca do utrzymania i rozwoju ciąży. Chodzi więc głównie o wielkość jamy macicy.

  Operacja metodą Strassmana

  ta metoda resekcji przegrody bądź łączenia jam macic w jedną jest metodą bardzo starą, mało efektywną, stwarzającą ryzyko zrostów i powikłań... Operację wykonuję się od strony dna macicy, rozcinając je.
  Mimo tego,że jest to jedyna metoda w przypadku macicy dwurożnej uznaje się ją za nieskuteczną i nie zaleca jej stosowania. Obecnie jedyna metodą jest resekcja przegrody histeroskopowo z dojścia przez szyjkę macicy, często kilkukrotna.
  Źródło: forum.axxa.com.pl/viewtopic.php?t=26


  Design by flankerds.com