Wątki
menu      vlatanie
menu      budowa motoroweru Karta motorowerową
menu      budowa stawu kolanowego oraz jego urazy
menu      budowa wiaduktu przy Makro Kraków
menu      Budowa atomu wodoru według Bohra
menu      Budowa kręgosłupa szyjnego we wszystkich płaszczyznach
menu      Budowa grila i wędzarni‎ jakie materiały
menu      budowanie garażu blaszanego-jakie pozwolenia
 • sadysfaction
 • wczasy tylko dla singli
 • centrum handlowe odziezy wlochy
 • umowa darowizny udzialow 160
 • page 6450
 • vlatanie

  Temat: domek z baraku
  to nie jest pozowlenei na budowę tylko zgłoszenie. Prawo budowalne mówi, że jak coś jest nie więsze niż 25 m kw. i nie na stałe posadowione to wystraczy zgłosznei do starostwa a oni w ciągu mieisąca zgłaszaja ewntualny przeciw. Oczywiście trzeba wyciągnąc z gminy papiery.
  A nadzór budowlany to raczej nic do tego, bo:
  nie przekroczyłem powierzchni (taras sie nei liczy), stoi na bloczkach, a że ładnie obudowany to nadzorowi nic do tego. poza tym nie byli i już ich nie będzie, bo to jest wieś i onidopiero jak widzą drastyczne anruszenie przepisów to sie czepiają.

  A teraz barak po wykończeniu zewnętrznym wygląda tak:
  Źródło: budujzdrewna.com.pl/forum/viewtopic.php?t=2799  Temat: domek z baraku
  No tera rozumiem, masz po prostu rolne, a nie budowlane jak moja. Na rolnym nic nie można postawić. nawet WC zabronione. Ja mam budowlane, a na MPZP jest zapis zabudowa jednorodzinna, więc uznano, że barak jako budynek gospodarczy jest zgodny z MPZP. Mało tego, jak zauważyliscie, barak obudowałem i dołożyłem zadaszenei tarasu. Uznano, że zadaszenie nie jest w konflikcie ze zgłoszneiem baraku, gdyż on nie stanowi wg starostwa budowy pow. 25m kw. Powierzchnie liczy się wg ścian a nie zadaszenia, więc można wszystko zgodnie z prawem zrobić, pod warunkiem, że ma się przynajmneij rekeracyjne, a nie rolne. Poza tym ja przed rozpoczęciem składania wniosku napisałem maila do starostwa i otrzymałem kompletna odpowiedź wraz z tel. i osobą do kontaktu.
  Źródło: budujzdrewna.com.pl/forum/viewtopic.php?t=2799


  Temat: JAKIE POWINNO BYĆ PRAWO BUDOWLANE ?
  Oto kilka postów nt. Nowej Ustawy Budowlanej (na portalu Onet) - może posłużą do naszej dyskusji:


  Zlikwidować Izby Inż Bud.. [8] 21.07.2008 21:21
  --siedziby 70 letnich lesnych dziadków , gdzie nie wiedza

  i pewnie
  budowa tylko zdrożeje na skutek ocen oddziaływania na ...

  wszystko po staremu - wiele zamieszania bez żadnych zmian [7]
  Jedyna zmiana to praktyczne wyeliminowanie zwykłych ludzi ...

  "Interesy osób trzecich mogą być chronione przed sądem powszechnym w drodze
  ---to jest najlepsze- czy ktos wie jak w tym kraju

  Czyl .Jest zle a bedzie jeszcze gozej!!!!!!!!
  Teraz mozna przebrac przez te głupoty.A pod rzadami nowego ...

  Znając zamiłowanie Polaków
  do korupcji czeka nas niezły dziki zachód. Bogaci będa ...

  W przyszłym roku już będzie nowy rząd i te projekty pójdą do kosza. [2]
  Słońce Peru traci swój blask!

  Sprawdzającymi są przeważnie stare pierdoły [1] 21
  które wszystko podpiszą za parę groszy.

  A u nas na Mazurach to juz linie brzegowe sa zagrodzone ,przez posiadaczy [4]
  domow w poblizu jeziora.Nie mam pojecia kto na to ...

  Kompletna porażka. [1]
  Sąsiedzka zawiść to polska cecha narodowa.Pogadamy za rok.

  A co z obecnymi użytkownikami terenu ? sąsiadami tych przyszłych radosnych inwes [4]
  Kto się z nimi skonsultuje ? To typowe - obecni nie mają ...

  jestem na etaie załatwiania [5
  tych wszysstkich zezwolen - chyba to wszystko wymyślił

  alem się uśmiał
  "To zwyczajna, prosta czynność techniczna, podobnie jak

  wolna ręka dla łapówkarzy do samowoli i bałaganu budowlanego. [2]
  A prawa sąsiadów znikły na rzecz gangsterów.

  ci ludzie sa z innej planety . uświdomić sobie to i zrozunienie ich działań [1]


  No w końcu będę mógł wybudować bursztynowe tarasy. Nie stać mnie na takie [1]
  jak "złote tarasy" ale wytnę park i wywale lokale.  Co wy na to - forumowicze BudujemyDom ???
  Źródło: forum.budujemydom.pl/index.php?showtopic=5152


  Temat: Budowa się rozpoczyna
  Malpi my też budowaliśmy w granicy. I o ile nic się w tej kwestii nie zmieniło (a wydaje mi się, że nie) to teraz w prawie budowlanym nie ma nawet pojęcia „zgody sąsiada”. Z budową w granicy jest inny problem, my musieliśmy mieć odstępstwo od technicznych warunków zabudowy wydawane przez ministerstwo. Prawo nie przewiduje możliwości budowania w granicy, ale masowo od tego prawa wydają odstępstwa.

  Budujecie z pustaków – czyli będziecie ocieplać styropianem. My zdecydowaliśmy się na porotherm i bardzo sobie chwalimy. Jedną z istotnych zalet jest to, że bardzo szybko się z niego buduje, no ale fachowiec musi być rewelacyjny, bo łatwo o błędy w tej technologii.

  Dom w kształcie litery C – jak rozumiem w środku wspominane patio . Zawsze bardzo mi się podobały takie rozwiązania. My nie bardzo mogliśmy tak zrobić, ale po wewnętrznej stronie „zgięcia” litery L mamy taras (właściwie dwa, na dole i w tym zgięciu jest także niższa część nowego domu, na której też jest taras). Czyli taką namiastkę patia:). Czy to co opisałam w ogóle jest zrozumiałe?

  A planujecie w domu kominek?
  My mamy tak zwany kominek wolno stojący – w skrócie kozę – super sprawa. W pierwszych planach miał być kominek z wkładem, ale mój tata przekonał nas do tej kozy i bardzo jesteśmy zadowoleni. Ale popełniliśmy mały błąd przy budowie komina. Budowaliśmy komin z gotowych elementów schidla (nie pamiętam czy tak to się pisze) i ich przedstawiciel przekonał nas do większego niż potrzebujemy. Nawet, gdyby był kominek zabudowany ten komin byłby za duży, jest 20 a wystarczyłby otwór o średnicy 18 cm. Nie jest to duży problem, ale jednak większy więcej kosztował no i teraz mamy problem z osłonięciem światła komina przed deszczem.

  Ale się rozpisałam. Uprzedzałam, że ja mogę dużo na te tematy
  Źródło: maluchy.pl/forum/index.php?showtopic=34306


  Temat: Browar Andstadta - Sędziowska 15
  Mieszkania w starym browarze przy Sędziowskiej

  23.05.2008

  Cztery ekskluzywne budynki, a w nich 280 apartamentów o powierzchni ok. 60 mkw. każdy, przeszklone tarasy z widokiem na park im. A. Struga powstaną do 2011 roku na terenie dawnego browaru Anstadta przy ul. Sędziowskiej 15.

  Jego wizualizacja została w środę przedstawiona do akceptacji wojewódzkiemu konserwatorowi zabytków.

  - W skład kompleksu mieszkaniowego zostały wkomponowane dwa budynki, które rzeczoznawcy ocenili jako zabytkowe - mówi Andrzej Owczarek, prezes biura architektonicznego opracowującego projekt. - Pierwszy to chłodnia z charakterystycznymi przyporami. Pod ziemią i na parterze powstanie parking, a powyżej będą trzy kondygnacje mieszkalne. Drugi (właściwy budynek browaru) zostanie z kolei prawdopodobnie zamieniony na minibrowar i pub podtrzymujący tradycję miejsca. Ponieważ są wstępne pomysły, by odcinek ul. Sędziowskiej, wzdłuż której położony jest browar, zamienić na alejkę parkową, niewykluczone, że przy tym minibrowarze mógłby również powstać ogródek dla wielbicieli piwa.

  Oprócz czterokondygnacyjnego budynku z zabytkowymi elementami w zespole pojawią się jeszcze trzy wyższe budynki: jeden 16-kondygnacyjny oraz dwa 12-kondygnacyjne. Będzie wspólny dziedziniec i wjazd od strony ul. Urzędniczej.

  Przedstawiona koncepcja spodobała się bardzo Wojciechowi Szygendowskiemu, wojewódzkiemu konserwatorowi zabytków: - To doskonały przykład na to, jak zabytkowe budynki mogą doskonale współgrać z nowoczesną architekturą - mówi. - Mam wrażenie, że zamieszanie wokół tego terenu wyszło projektowi na dobre. Zyskał duszę i odpowiedni klimat, którego wcześniej nie miał. Dlatego zaakceptowałem koncepcję, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ewentualnych uwag, jak już będzie gotowy szczegółowy plan budowlany.

  Budowa kompleksu powinna rozpocząć się latem lub najpóźniej jesienią 2009 roku. Pierwsi lokatorzy będą mogli wprowadzić się po upływie ok. 1,5 roku.


  Apartamenty "Browar Anstadta" mogą okazać się doskonałym przykładem, jak łączyć zabytkowe budynki z nowoczesną architekturą. Zabytkowa część budynku została zaznaczona kolorem czerwonym. fot. NOW Biuro Architektoniczne Sp. z o. o.

  (izj) - Express Ilustrowany
  Źródło: mojalodz.fora.pl/a/a,1944.html


  Temat: konsekwencje zerwania umowy przedwstąpnej, gdy sprzedający n
  Witam, mam poważny problem z "wyplątaniem" się z umowy przedwstępnej kupna mieszkania i bardzo proszę o radę. Sprawa wygląda następująco:

  Pośrednik znalazł dla mnie mieszkanie. Po obejrzeniu zdecydowałam się na kupno. Mieszkanie jest na poddaszu i ma zaadaptowany drugi poziom strychu. Na tym drugim poziomie jest również zrobiony taras ( ingerencja w konstrukcję dachu). Podpisałam z włąścicielem - przez pośrednika - umowę przedwstępną. ( nie w formie aktu notarialnego) Umowa została zabezpieczona z mojej strony wekslem na 10 000, właściciel - na 20 000. Cena mieszkania 70 000, prowizja pośrednika po sfinalizowaniu transakcji po 2200 od każdej ze stron. Umowa przewiduje, że jeżeli zerwę ją z mojej winy, to i tak płacę prowizję pośrednika oraz przepada 10 000 na rzecz właściciela mieszkania. Po podpisaniu tej umowy postanowiłam jednak przyjrzeć się bliżej dokumentacji adaptacji strychu i budowy tarasu. Okazało się, że projekt i cała reszta dokumentów jest bardzo nieścisła i nie do końca zgodna zprawem budowlanym. Poza tym wykonanie adaptacji jest niezgodne z projektem i prawem budowlanym, np: wg projektu wszystkie pomieszczenia mają wysokość 2,45 m, w rzeczywistości żadne., na projekcie wyjście na tras ma 1,90 m, naprawdę ma ok. 1,6m itp,itd. Pojawiło sie podejrzenie, że po kupnie mieszkania, gdyby ktoś się "doczepił", to musiałabym całą adaptację przerabiać na własny koszt.
  Poza tym okazało się, że właściciel w momencie podpisywania umowy przedwstępnej chyba nie miał prawa do przeniesienia własności lokalu. W księdze wieczystej figurowała jego zmarła żona jako współwłaścicielka, a postępowanie spadkowe nie było prowadzone - właściciel ma trójkę dzieci.
  W związku z tą sytuacją mam następujące pytania:
  1. Czy podpisana przeze mnie umowa przedwstępna kupna mieszkania jest ważna, tzn. czy zerwanie jej niesie dla mnie jakieś skutki prawne? (czy będę musiała zapłacić dla pośrednika i właścieciela?)
  2. Czy pośrednik miał prawo sporządzić taką umowę, wiedząc, że właściciel nie ma prawa przeniesienia własności lokalu?
  3. Czy faktycznie, gdybym kupiła to mieszkanie, to nadzór budowlany może żądać, abym dokonała przebudowy adaptacji strychu i gdyby się okazało, że nie ma możliwości przebudowy zgodnie z prawem budowlanym, to co wtedy?

  Strasznie się rozpisałam, ale jak widać, moja naiwność i głupota osiągnęły wyżyny.
  pozdrawiam


  Źródło: forum.hetman.com.pl/viewtopic.php?t=602


  Design by flankerds.com