Wątki
menu      vlatanie
menu      busy parczew-wa-wa
menu      busy do Bielska z Żywca około godziny 6
menu      busy do Tomaszowa Lubelskiego ile się jedzie
menu      busy jeżdżące w miscie w Bydgoszczy
menu      busy Dąbrowa górnicza-olkusz
menu      busy Bees nursery Vouchers
menu      busy do Niepołomic rozkład jazdy
  • czy szczotkujesz swojemu psu zeby
  • rymowanki na 40 stke
  • co na 18
  • ozorki;z;salatka;w;galarecie;przepis
  • jak pisaE6 cv i list motywacyjny
  • Wszystko do Sony Ericsson K750i za darmo
  • Jak uszy bierznik
  • Komis przemysowy Zabrze
  • opinia do poradni Nadpobudliwo psychoruchowa
  • vlatanie

    Temat: co sądzicie o MPK, PKS oraz o busach
    " />PKS Kraśnik nie załapał się na fuzję
    wg www.dziennikwschodni.pl


    ">Wojewoda skleił autobusy
    Siedem przedsiębiorstw PKS z całego regionu wejdzie w skład nowego PKS Lublin, który powstanie 1 stycznia. Tak zdecydował wojewoda.


    Pierwotnie planował scalić w jedno przedsiębiorstwo wszystkie PKS działające na Lubelszczyźnie. Jednak załogi z Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Radzynia Podlaskiego i Puław wolały działać na własny rachunek.
    Poza burtą znalazły się też firmy z Kraśnika i Opola Lubelskiego. - Te przedsiębiorstwa są w upadłości - wyjaśnia Piotr Kowalczyk, rzecznik wojewody. Wcześniej urzędnicy twierdzili, że włączenie do silnej firmy może być dla bankrutów szansą na przetrwanie. Analizy wykazały co innego. - Te przedsiębiorstwa mają taki ogon długów, który pociągnąłby w dół nawet dużego przewoźnika - dodaje rzecznik.
    Ostatecznie nową firmę utworzą przedsiębiorstwa z Lublina, Zamościa, Hrubieszowa, Tomaszowa Lubelskiego, Włodawy, Krasnegostawu i Biłgoraja. Nowy PPKS Lublin będzie zatrudniać ok. 1300 osób, a jego tabor to ponad 500 autobusów. Konsolidacja przedsiębiorstw już się zaczęła. W ciągu najbliższych tygodni powinien powstać wspólny rozkład jazdy, który ma wyeliminować wewnętrzną konkurencję. Połączenie firm ma ułatwić zakupy paliwa, taboru i części zamiennych po niższej cenie. - Chodzi też o wewnętrzną organizację. Pod tym względem w PKS panują lata siedemdziesiąte - mówi Kowalczyk.

    Źródło: lkr.pl/viewtopic.php?t=6728



    Temat: Koncert Universe z dnia 15.12.2007 w Rudzie Slaskiej
    " />Około 1:20 w nocy jedzie autobus z Zakopanego do Hrubieszowa przez Lublin.Żeby mieć pewność czy będzie jechał należałoby szukać kontaktu z dyspozytornią w Hrubieszowie(PKS Wschód) bo w Kraśniku PKS-u już nie ma. więc nie mam kogo zapytać.Busy nie kursują do Lublina tak póżno.Nie opłaca się tyle na szybko jeśli coś znajdę -dam znać.
    O 6 rano jest bus do Zamościa przez Janów, Biłgoraj.
    Kursy do Lublina kończą się około 20-tej.
    Źródło: nielisz.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=100


    Temat: Nowy PKS Lublin rodzi się w bólach
    http://www.dziennikwschodni.pl

    Wojewoda skleił autobusy
    Siedem przedsiębiorstw PKS z całego regionu wejdzie w skład nowego PKS Lublin, który powstanie 1 stycznia. Tak zdecydował wojewoda.


    Pierwotnie planował scalić w jedno przedsiębiorstwo wszystkie PKS działające na Lubelszczyźnie. Jednak załogi z Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Radzynia Podlaskiego i Puław wolały działać na własny rachunek.
    Poza burtą znalazły się też firmy z Kraśnika i Opola Lubelskiego. - Te przedsiębiorstwa są w upadłości - wyjaśnia Piotr Kowalczyk, rzecznik wojewody. Wcześniej urzędnicy twierdzili, że włączenie do silnej firmy może być dla bankrutów szansą na przetrwanie. Analizy wykazały co innego. - Te przedsiębiorstwa mają taki ogon długów, który pociągnąłby w dół nawet dużego przewoźnika - dodaje rzecznik.
    Ostatecznie nową firmę utworzą przedsiębiorstwa z Lublina, Zamościa, Hrubieszowa, Tomaszowa Lubelskiego, Włodawy, Krasnegostawu i Biłgoraja. Nowy PPKS Lublin będzie zatrudniać ok. 1300 osób, a jego tabor to ponad 500 autobusów. Konsolidacja przedsiębiorstw już się zaczęła. W ciągu najbliższych tygodni powinien powstać wspólny rozkład jazdy, który ma wyeliminować wewnętrzną konkurencję. Połączenie firm ma ułatwić zakupy paliwa, taboru i części zamiennych po niższej cenie. - Chodzi też o wewnętrzną organizację. Pod tym względem w PKS panują lata siedemdziesiąte - mówi Kowalczyk.
    Źródło: forum.infobus.pl/viewtopic.php?t=2385


    Temat: Woj. lubelskie - jakich połączeń brakuje?
    Brakuje nocnego połączenia Katowic i Krakowa z Zamościem. Z Zamościa do Katowic jest przelotowy autobus o 0.15 (PKS Wschód o/Hrubieszów). W drugą stronę nocnego połączenia już nie ma. Są tylko autobusy o 11.50 (PKS Zamość) i 13.00 (PKS Wschód o/Hrubieszów).
    Przydać by się mogło nocne połączenie Lublin - Szczecin. Na tej trasie jeździł kiedyś PKS Puławy. Jest co prawda nocny pociąg tej samej relacji, ale wiele osób ze względu na bezpieczeństwo osobiste woli jeździć autobusami. Kwesta tylko trasy przejazdu. PKS Puławy jeździł przez Warszawę i dalej na Poznań. Lepszym wyjściem byłaby trasa przez Warszawę, Płock, Toruń, Bydgoszcz, tak jak jeździł kiedyś Polski Express.
    Źródło: forum.infobus.pl/viewtopic.php?t=4239


    Temat: Rozkład jazdy pociągów na Dolnym Śląsku
    " />To zdjęcie to fotografia z protestacyjnego happeningu z sierpnia, stacja Zwierzyniec - centrum pięknego Roztoczańskiego Parku Narodowego. Oficjalnie Hetman pozostaje pociągiem do Zamościa, ale do Mielca z Zamościa dojeżdżać będą kolejowe autobusy. Nie będą zawijały do wszystkich mieścin po drodze, więc tym większe rozżalenie mieszkańców, którzy bardzo stanowczo protestowali przeciwko likwidacji kolei na Zamojszczyźnie. Niestety na samym początku protestów bardzo dał d... prezydent Zamościa, który myśli nieco innymi kategoriami i wydawał się być zadowolony z likwidacji kolei.

    Likwidacja połączeń kolejowych na Zamojszczyźnie jest oczywiście standardowo słabo uzasadniona ekonomicznie - pociągi w kierunku Krakowa i Wrocławia nie były pełne od pierwszej stacji w dni robocze np. w listopadzie, ale bardzo często jeździło nimi naprawdę bardzo dużo ludzi. Nawet poza sezonem pasażerów było jednak naprawdę sporo. Ich ilość spadała jednak sukcesywnie przez zmiany godzin odjazdu na mniej dogodne, likwidację kuszetek (przejazd Zamość-Wrocław to blisko 12 godzin). Skorzystały na tym PKSy: Puławy (Kłodzko-Tomaszów Lub.) i Polbus (dwa połączenia Wrocław-Hrubieszów). To pierwsze połączenie w sezonie okołoświątecznym obsługiwane jest nawet przez trzy autobusy.

    Kolej na Roztoczu obecna była od początku XX wieku. Likwidacja kolei bardzo poważny cios dla tego regionu.
    Źródło: km.wroclaw.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=729


    Temat: Nowe połączenia przewoźników prywatnych
    Na stronie RDA Kraków pojawił się kurs Kraków - Nisko przez Tarnów Mielec Kolbuszową Stalową Wolę. Odjazd o 18.30, przewoźnik Zbigniew Frączek.

    Zmienił się trochę rozkład jazdy firmy Feniks obsługującej trasę Lublin - Hrubieszów.

    Obecnie busy Feniksa odjeżdżają z ul. Ruskiej w Lublinie o 10.10 13.10 16.10 i 18.35
    Pierwsze dwa nie kursują w niedziele i święta.

    Pełny rozkład busów na trasie Lublin - Hrubieszów wygląda obecnie tak :

    8.00U Kowalczuk
    9.15U Regina
    10.10A Feniks
    10.15Um Transway
    11.10A
    12.15U Kazan
    13.10A Feniks
    13.40Um
    14.30U Kowalczuk
    15.00U Kowalczuk
    16.10L Feniks
    16.25U Regina
    17.50U Kazan
    18.05Um Transway
    18.30+U
    18.35D Feniks
    18.45D Kazan
    19.40Um Transway
    21.15Um Transway

    Mamy też nowe połączenia Lublin - Kraków przez Radom - Kielce firma Interbus
    odj. z Lublina 4.40 9.40

    pełny rozkład


    LUBLIN UL. UNII LUBELSKIEJ PARKING -- 04:30 9.35
    LUBLIN UL. RUSKA 04:40 9.40
    PUŁAWY UL. LUBELSKA 05:30 10.35
    RADOM UL. PRAŻMOW. PRZY DWORCU 06:25 11.30
    KIELCE UL. ŻELAZNA 07:40 12.45
    KRAKÓW DWORZEC AUTOBUSOWY 09:40 14.45

    powrót

    Kraków 12.25 16.35
    Kielce 14.40 18.50
    Radom 15.55 20.05
    Puławy 16.50 21.00
    Lublin 17.40 21.50


    Firma Duet-Plus otworzyła połączenie Gołdap - Olszyn
    odj. z Gołdapi 6.40
    odj. z Olsztyna 15.30

    Nowe połączenia Biłgoraj - Przemyśl
    9.00F 11.45 15.30F 18.30

    nowe połączenia z Zamościa

    Zamość - Rzeszów przez Tomaszów 8.40A 14.40+
    Zamość - Jarosław przez Tomaszów 18.20+


    Mamy nowego busa Lublin - Rymanów Zdrój przez Rzeszów Krosno Iwonicz Zdrój. Odj. z ul. Ruskiej o godz. 15.00


    Nowe busy na trasie Warszawa - Lublin - Przemyśl

    odj. z Warszawy 15.00
    odj. z Przemyśla 22.45

    kursuje codziennie oprócz sobót

    Nowe połączenia
    Puławy - Gniewoszów ( rozkład wkrótce)

    Lublin - Krynica przez Rzeszów Jasło Nowy Sącz
    odj. z Lublina 10.30
    odj. z Krynicy 11.00

    firma : http://www.galicjaexpress.pl
    Źródło: forum.infobus.pl/viewtopic.php?t=331


    Temat: [www] zapytanko.pl strona serwisu SMS
    " />Mówisz, że jest, za szybko przeglądałem dlatego nie zauważyłem. Ciekawi mnie czy dane pobieracie z innych baz czy sami swoją stworzyliście, pewnie sami. Ale u mnie w takim zadupiu jak Hrubieszów raczej bym nie znalazł kiedy odjeżdża bus do Zamościa

    Pozdrawiam
    Źródło: webinside.pl/forum/viewtopic.php?t=17972


    Temat: Hrubieszów: Są pomysły by PKS wykonywał kursy podmiejskie [D
    reaktywacja komunikacji podmiejskiej w hrubieszowie?

    Hrubieszów: Są pomysły by PKS wykonywał kursy podmiejskie [Dziennik Wschodni] 29-06-2009

    Leszek Wójtowicz

    Jak wszystko pójdzie dobrze, mieszkający na obrzeżach miasta hrubieszowianie będą mogli dotrzeć do centrum autobusem. Pomysłem przywrócenia komunikacji miejskiej zainteresowany jest i samorząd, i mieszkańcy.

    - Pomysł jest jak najbardziej zasadny, skorzystałaby głównie młodzież dojeżdżająca do szkół i osoby starsze - mówi Józef Bojarczuk, wiceszef Rady Miasta Hrubieszowa, który mieszka na Sławęcinie. - Ale do jego realizacji jeszcze długa droga - zastrzega.

    Niespełna 20-tysieczny Hrubieszów jest pod względem powierzchni największym miastem byłego województwa zamojskiego, większym nawet od Zamościa. Ale z jednego końca na drugi można się obecnie przemieszczać własnym środkiem lokomocji albo na piechotę.

    To może się zmienić. - Prowadzimy z władzami miasta rozmowy w sprawie utworzenia na początek jednej linii komunikacji miejskiej - zdradza Janusz Łygas, dyrektor hrubieszowskiego oddziału PKS Wschód Lublin.

    Starsi hrubieszowianie pamiętają, że podmiejskimi można było dotrzeć na obrzeża w latach 80. Później zlikwidowano kursy.

    - Po rozmowach z mieszkańcami wskazaliśmy potrzebę przywrócenia lokalnej komunikacji - mówi Zbigniew Dolecki, burmistrz Hrubieszowa. - Chodzi głównie o osiedla Jagiellońskie i Sławęcin. Autobusy kierowałyby się stamtąd do centrum, a dalej w okolice ulicy Kolejowej, gdzie znajduje się m.in. centrum handlowe oraz cmentarz. Autobusy kursowałyby co dwie godziny.

    Jak się nam udało ustalić, miasto musiałoby dołożyć miesięcznie do tego interesu ok. 6 tys. złotych, dlatego wniosek negatywnie został zaopiniowany przez Komisję Budżetową Rady Miasta. Ale temat ciągle jest otwarty.

    - Mamy nadzieję, że uda się nam dojść do porozumienia - liczy Dolecki.

    Mieszkańcy też w to wierzą. - Choć coraz więcej ludzi ma własne samochody, to reaktywowanie komunikacji miejskiej byłoby dobrym rozwiązaniem - uważa Zygmunt Paluch.

    Choć pan Zygmunt mieszka w centrum Hrubieszowa, to uważa, że podmiejskie nie woziłyby powietrza. - Wielu mieszkańców ma działki przy wylocie na Chełm, na osiedlu Jagiellońskim i przy ulicy Nowej - mówi.

    Plany dotyczą nie tylko organizacji samych przejazdów, ale także budowy bądź odbudowy zatok autobusowych i wiat przystankowych. Autorzy pomysłu zdają sobie sprawę, że całe przedsięwzięcie nie będzie łatwe, bo dotyczy dróg położonych wprawdzie w granicach administracyjnych miasta, ale należących aż do czterech właścicieli: miasta, powiatu, województwa oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.



    "Starsi hrubieszowianie pamiętają, że podmiejskimi można było dotrzeć na obrzeża w latach 80. Później zlikwidowano kursy."

    jako ze do jakiegos czasu przebywalem na wkacjach co roku w hrubieszowie to pamietam jeszcze te podmiejskie linie. kursowaly mniej wiecej do 1990 roku.

    1 - nieledew - hrubieszow - werbkowice cukrownia obslugiwana niebieska pr110 z filmem
    2 - dziekanow - hrubieszow - ? obslugiwana h9-35 w bialo-czerwonym miejskim malowaniu
    3 - nowosiółki - hrubieszow - dąbrowa? obslugiwana niebieska pr 110 z filmikiem
    4 - nie pamietam
    5 - teptiuków - hrubieszow - brodzica - obslugiwana h9-35 w bialo-czerwonym miejskim malowaniu z tabliczkami - czesto nia jezdzilem do dziadka. jak na hrubieszow ta linia kursowala dosc czesto i miala mnostwo kursow wariantowych w obrebie miasta (kurs przez osiedle jagiellonskie; zajezdza na przemyslowa; kurs przez grothusow; kurs przez dzialkowa, kurs przez polna; kurs przez wolicę; kurs przez centrum itp.)
    6 - linia tzw LHS nigdy jej nie widzialem ale dziadek opowiadal mi jak takowa jezdzila wzdluz trasy magistrali LHS.

    specjalnie dla tych linii byly przystanki z pisana literka A i malym nadpisem PKS oraz podobne do lubelkich wiaty przystankowe typu miejskiego - oszklone z profili aluminiowych i blaszaki (pewnie jeszcze stoja na ul. batalionow chlopskich x2, konopnickiej x1, grothusow x2, dwernickiego x1 przy koszarach, jedna wiata stala na os. jagiellonskim w srodku osiedla, na polnej x1, lubelska x1, zeromskiego x2 itp.)

    pozdrawiam
    Źródło: ltek.cba.pl/viewtopic.php?t=1720


    Design by flankerds.com